| Product Name | Waterproof M12 Sensor Circular Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Gender | Male |
| Type | Molded Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| Type | Molding Connector |
| IP Level | IP67 |
| Size Type | A Coding |
| Model Number | M5 Molded Connector |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Connector Gender | Female |
| Type | Molding Connector Cable |
| Rated Current | 1A |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| IP Level | IP68 |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Operation Cycles | > 800 |
| Connector Series | M23 Connectors |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |