| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Contact Pin | 12 Pin Wire To Wire |
| Connecting Model | Screw Locking |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 2P |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | M12 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Diameter | 4 Mm- 8 Mm |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Description | M5 Straight Molded Waterproof Connector |
|---|---|
| Type | M5 Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Over-molding | TPU |
| Contact | Phosphor Bronze |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Product Name | 4pins Female M8 Molded Connector Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-102 |
| Contacts | 3,4,5,6 8 12pins Are Available |
| Gender | Female |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 19P |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-102 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |