| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Current Rating | 5A |
| Poles | 4pins |
| Type | Shielded Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Certificate | CE/Rohs/REACH |
|---|---|
| Jacket Material | PVC/PUR |
| Mounting Type | Staight,90 Degree Right Angle Elbow |
| Wire Length | Customize |
| Conductor Material | Brass/Gold |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Contacts | 9pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Female And Male |
| Type | Metal;Plastic |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Series |
| Application | Automotive |
| Termination | Solder |
| Temperature Rating | -20℃ To 80℃ |