| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Sensor/Automotive |
| Gender | Male & Female |
| Color | Black, Metal |
| Product Name | M12 Molding Head Connector |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 |
| Insulation Resistance | ≥100MΩ |
|---|---|
| Ambient Temperature | -25℃~+90℃/-20/- 40℃~+80℃ |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Shielding | Unavailable |
| Product Name | Waterproof M12 Circular Connector Cable |
|---|---|
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Number Of Contacts | 2-17 Pin |
| Rated Voltage | 30-250V |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Place Of Origin | Shen Zhen,China |
|---|---|
| Brand Name | RIGOAL |
| Model Number | M5 Connector |
| Type | DIN |
| Application | Automotive |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |