| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
|---|---|
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Core Material | PA66 |
| Current Rating | 3A |
| Voltage Rating | 60V |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Waterproof | Ip67/ip68 |
|---|---|
| Connector Type | RJ45 |
| Voltage Rating | 500V |
| Temperature Rating | -40-105℃ |
| Waterproof Rating | IP68 |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Current Rating | 3A |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| IP Rating | 60V |
| Shield | Available |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Colour | Black |
|---|---|
| Certificate | CE, ROHs |
| Keywords | RJ45 Connector |
| Cable | Cat5e |
| Material | PVC |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Weipu Connector |
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| Type | M16 Circualr Connector |
|---|---|
| Place Of Origin | Shen Zhen, China |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |
| Upper Temperature | + 85 °C |