| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or Automation |
|---|---|
| Product Name | M12 Molded Cable Connector |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Connector Design | M12 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,34 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 22 |
| Contacts | 5pins |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Contacts | 3pins, 4pins, 5pins, 8 Pins,12pins Are Available |
|---|---|
| Function | Waterproof |
| Certificate | IP67 |
| Wire Insulation | PVC |
| Gender | Male |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12 X-coded Connector |
| Application | Automotive |
| Assembly Style | Solder |
| Gender | Male And Female, Male And Female |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Pins | 8pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Name | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Rating | IP65 |
| Gender | Male |
| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Assemble Style | Front Panel Mounted |
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Type | RJ45 |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |