| Connector Coded | A |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~8PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Pin | 3 / 4 / 5 / 6 / 8 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 60V For 3/4/5/6 Pin, 30V For 8 Pin |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Product Name | M12 M8 Molding Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Solder |
| Material | PA66 |
| Gender | Male |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Termination | Crimping/solder |
| Rated Voltage | 150V-260V |
| Shell Material | Zinc Alloys With Nikelplate |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Product Name | M5 M8 M12 M16 Molded Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | RF |
|---|---|
| Pins | 12p, 9P, 17P, 19P |
| Mating Cycle | 1000 |
| Termination | Crimp |
| Temperature Range | -40℃~+125℃ |
| Pin Number | 2 3 4 5 6 8 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Material | Copper (gold-plated) |
| Temperature Range | -25~+85 |
| Gender | Female |