| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Screw |
| Connector Insert | TPU/PA |
|---|---|
| Keywords | M8 Waterproof Connector |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Product Name | 3pin/4pin/5pin/6pin/8pin M8 Circular Connector |
| Orientation | Straight |
| Contact Carrier | PA66+GF |
|---|---|
| IP Rating | IP67 , IP68 |
| Contact Carrier | TPU+GF |
| Overmold Matenrial | PVC / TPU |
| Temperature Range | - 25℃~+80℃ |
| Keywords | Waterproof Connector |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -30°C~+105°C |
| Description | D-SUB/ HD-SUB 8pin/9pin/15pin |
| Product Name | D-SUB/ HD-SUB |
| Certificate | CE / ROHS |
|---|---|
| Voltage Rating | 250V |
| Core Material | PA66 |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Contact Carrier | PA66+GF |
|---|---|
| Rated Temperature | -40°C~+105°C |
| IP Rating | IP67, IP68 |
| Termination | PCB Dip Soldering |
| Gender | Male |
| IP Degree | IP67/IP68 |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Contact Way | Quickly Lock/Screw Lock |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |