| Product Name | M12 T Type |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 8P |
|---|---|
| Protection Degree | IP67/ip68 |
| Standard | IEC 61076-2-112 |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connection Type | Panel Mount/Cable Type |
| Product Name | T Type Power Waterproof Connector Cable |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Model Number | 7/8 Panel Mounting Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Power, Automotive |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Termination Method | Screw |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Type | L20 T Type |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Waterproof Degree | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Rated Current | 20A |
| Model Number | M20 Plastic Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Rated Current | 20A |
| Model Number | M20 Plastic Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Name | 4 Pole Male Connector |
|---|---|
| Contacts | 3 4 Pin |
| Size | M8 |
| IP Degree | IP68 / IP67 |
| Contact Way | Screw |