| Name | 4 Pole Male Connector |
|---|---|
| Contacts | 3 4 Pin |
| Size | M8 |
| IP Degree | IP68 / IP67 |
| Contact Way | Screw |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17pn |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Certificates | ISO 9001, ISO14001, TUV, UL, RoHS, REACH Etc. |
|---|---|
| Product Name | Assembly Typs M8 3-6pins Automotive Connector/airbag Plug |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins Are Available |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Keywords | Waterproof Connector |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -30°C~+105°C |
| Description | D-SUB/ HD-SUB 8pin/9pin/15pin |
| Product Name | D-SUB/ HD-SUB |
| Aviation Connectors | Aviation Connectors |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | DIN |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Product Name | M8 Waterproof Connector With Temperature Range Of -40 To 125 For Various Applications |
| Colour | Black |
|---|---|
| Certificate | CE, ROHs, Reach |
| Current Voltage | 250V |
| Current Rating | 4A |
| Material | PVC |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |