| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Model Number | M19 2 3 4 5 Pin Connector |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color | Black Coating |
| Rated Current | 20A |
| Type | L |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Certificate | CE / ROHS |
|---|---|
| Voltage Rating | 250V |
| Core Material | PA66 |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
|---|---|
| Gender | Male |
| Connector Series | M12 Waterproof Connector |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Insulation Resistan | ≥ 100M Ω |
| Connection Type | Connection Type Panel Mount/Screw Type/ Solder Type |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Male/Female |
| Orientation | Straight/Angled |
| Termination | Soldering/PCB |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 12 / 14 / 24 Pin |
|---|---|
| Cable Type | M16 Assembly Connector |
| Rated Current | 3A / 5A / 7A / 10A |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Certificate | CE ROHS ISO |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |