| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 15pins |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Back Shell | Straight |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Type | Assembly To Panel |
| Mating Style | Solder |
| Product Name | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Poles | 6pins |
| Type | Shielded Connector |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Size | M8/M12/M23/ 7/8" |
|---|---|
| Protection Class | IP65 / IP67 |
| Application | Circular Connector |
| Gender | Male / Female |
| Function | Aviation Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 9pins |
| Contact Gender | Female |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 4pins |
| Type | UCU Series |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |