| Mate Model | Sp21 |
|---|---|
| Number Of Contact | 5P |
| Cable Outer Diameter | 7-10mm |
| Rated Current(A) | 5A |
| Contact Diameter | 1.0*5 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Cores | 2,3,4,5,7,9,12pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 3pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male To Female |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 3pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Weipu21 Assembly Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Application | Power |
|---|---|
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance: V-0 |
| Pin Material | Brass With Gold Plating |
| Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Gender | Male And Female |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | SP13 |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |