| Cores | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Termination | Solder |
| IP Level | IP68 |
| Shell Material | PC,Nylon66,fire Resistance: V-0 |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Design | Assembly Connector |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Contacts | 3 Poles |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Gender | Female |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 0.34 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 22 24 26 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Poles | 2pin 3pin 4pin 5pin 6pin 7pin 8pin 9pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,13A |
| Rate Voltage | 250V |
| IP Rating | IP68 |
| Tempereture Range | -25°C~+85°C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 5 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Assembly Connector |
| Connector Type | Screw |