| Product Name | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Current Rating | 10A |
| Poles | 7pins |
| Connector Type | UCU FUS-1 |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Core | 8P8C |
| Gender | Male To Male |
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm;According To Customer Requirement |
| Cable Material | PUR Or PVC |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | PVC Or PUR |
| Pin | 3 4 5 6 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Type | Molded |
| Rated Current | 1.5A;2A;3A;4A |
| Rated Voltage | 30V 60V |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
|---|---|
| Type | M Series |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Contact Way | Screw |
| Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pin Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Gender | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |
| Type | Cat 5e |
|---|---|
| Number Of Conductors | 4 |
| Product Name | M12 To Rj45 Connector Cable |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Type | RJ45, Molded |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Gender | Male |
| Products Name | M12 Molded Connector |
| Coding | X |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Network / Audio & Video / Ethernet |
| Gender | Female/Male |
| Product Name | Waterproof M12 To RJ45 Cable Connector |
| Color | Blue, Green, Black Or OEM Color |