| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12 X Code Ethernet Connectors |
| Type | SCART, Molded |
| Application | Power |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Type | M5/M8/M9/M12/M16 |
| Rated Current | 1.5A For 12 17 Pin/2A For 4 5 8 Pin/4A For 3 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 17 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 Pin |
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
|---|---|
| Use | COMPUTER |
| Material | PVC |
| Rated Current | 1.5A |
| Type1 | USB Cable |
| Type | Adapter, M12 |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Industrial Automation |
|---|---|
| Contact Material | Plastic |
| Rated Current | 1.5 A |
| Rated Voltage | 12V |
| Gender | Male/Female |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Place Of Origin | Shen Zhen, China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Type | M16 Female Connector |
| Application | Automotive |
| Gender | Male |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |