| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Coding | Size B |
| PIN Number | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 2P |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Brand | RENHOTEC |
|---|---|
| Temperature Range | 40 ---- +125 |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Gender | Male Female |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Connector Gender | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Weipu Connector |
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Connector Type | Push Locking |
| Cable Outer Diameter | 7-12mm |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| Test Voltage(AC.V)1MIN | 1500V |
| Couoing | Threaded Coupling |