| Mame | Waterproof RJ45 Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Speed | 10/100Mbps And 1Gbps Data Rates |
| Colour | Black |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female & Male |
| Contacts | 2pins |
| Material | Nylon PA66,UL94-V0 |
| IP Level | IP68 |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female & Male |
| Contacts | 2pins |
| Material | Nylon PA66 , UL94-V0 |
| IP Level | IP68 |
| Type | Cat 5e |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67 |
| Size | M12 B Coding |
| Product Name | 3 Pole Waterproof Connector |
|---|---|
| Insulation Resistan | ≥100MΩ |
| Type | M8 Cable Connector |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Gender | Male |
| Poles | 2pin 3pin 4pin 5pin 6pin 7pin 8pin 9pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,13A |
| Rate Voltage | 250V |
| IP Rating | IP68 |
| Tempereture Range | -25°C~+85°C |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Screw |
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
|---|---|
| Connector Size | Customized |
| Connector Color | Black/White/Grey |
| Application | Outdoor/Indoor |
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Shape | Angle / Straight |
|---|---|
| Type | Shielded /Unshielded |
| Advantages | Speed, Reliability, And Ruggedness |
| Flexible | Connectors For On-site Assembly,extremely High Winding And Unwinding Strength |
| Applications | Sensors, Actuators, Encoders, Motors, Industrial Cameras, Ships And Other Equipment, Factory Automation Process Control, Packaging Label Printing Equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship Electronics NMEA 2000, Rail Transit, Industr |