| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Color | Black |
| Fuction | Waterproof |
| Termination | Crimp, Overmoulded On Cable |
| Mating Cycle | 500 Times |
| Wire Gauge | 14-10AWG |
|---|---|
| Cable Length | Customized |
| Connector Type | Plug/Socket |
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
| Connector Color | Black/White/Grey |
| Wire Specification | 24-14AWG |
|---|---|
| Certifications | CE, RoHS |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Poles | 8pins |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | SP 11/13/17/21/29 Series |
| Application | Other |
| Brand Name | Rigoal |
| Type | Thread |
| Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| Code | D-SUB9 D-SUB15 HD-SUB9 HD-SUB15 |
| Type | Panel Mount/molded Type/assembly Type |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Core | 3 4 5 6 8 12 17 Core |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
| Rated Current | 2A;4A |
| Rated Voltage | 30V;250V |
| M12 Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| M12 Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Current | 4A |
|---|---|
| Voltage | 250V |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Coded | A B D Coded |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |