| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Gender | Female Or Male |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Cable AWG | 26AWG,24AWG,22AWG |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Shape | Elbow / Straight |
|---|---|
| Number Of Contacts | 4 |
| Voltage Rating | 250V |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Name | M12 Waterproof Cable |
| Connector Color | Black/White/Grey |
|---|---|
| Wire Gauge | 14-10AWG |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Voltage Rating | 250V/600V |
| Surface Treatment | Nickel Plated/Gold Plated |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Male/Female |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Model Number | 7/8 Connector |
|---|---|
| Application | Power,LED,Electrical Equipment |
| Product Name | Electrical Connector |
| Overmold | Transparent TPU |
| Insert | TPU+GF |