| Model Number | 923 |
|---|---|
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 6pin |
| Ambient Temperature | -25℃~+125℃ |
| Current Rating | 30A |
| Product Name | Solenoid Value Circular Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.8.12.14.19.24pins |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Cable Outlet | 4–6 Mm (PG 7)/6–8 Mm (PG 9) |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M8 Y Type |
| Application | Automotive / Power / Aviation / Sensor |
| Contact Material | Copper(silver Plated/gold) |
| Shell Material | PVC Cable Plastic And Brass Alloy |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3 Pin |
| Rated Current | 20A |
| Model Number | M20 Plastic Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Product Name | High Voltage M23 Cable Mounting Connector For Automotive Power Supply 6 9 12 17 19 Pin Metal Field Cabled Female Connect |
|---|---|
| Pin Number | 4,6,7,9,12,16,17,19pin |
| Application | Automotive&Power, Industrial Instrumentation |
| Authentication | CE,RoHS |
| Temperature Range | -20℃~125 ℃ |
| Material | CuZn,TPU |
|---|---|
| Customization | Yes |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | ADAPTER |
| Gender | Female/male |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | ADAPTER |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Pin | 4 Pin |