| Product Name | M12 T Type Assembly Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Connector Shell | Nickel Plated |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating | 5A |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Type | Waterproof |
|---|---|
| Gender | Female Micro Usb Jack |
| Connector Type | Female Male Terminals |
| Product Name | Usb Type-c Connector Female |
| Brand | Rigoal |
| Shell Material | Copper / Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC / TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 T Type |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Industrial Camera, Ethernet Work |
| Gender | Male&Female |
| Color | Black, Green |
| Product Name | M12 To RJ45 Connector Cable |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Type | L20 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Pins | 2p |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Protector Degree | IP68 |