| Certificate | CE / ROHS |
|---|---|
| Voltage Rating | 250V |
| Core Material | PA66 |
| Pin Number | 3/4/5/6/8 Pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Application | Industrial Automation/Automotive |
|---|---|
| Product Series | M12 Waterproof Connector |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Mating Endurance | > 500 Cycle |
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
|---|---|
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Voltage | 250V For 3 4 Pin 60V For 5pin 30V For 8 12 17pin |
| Termination Style | Solder Type / PCB Mount |
| Protection Degree | IP67/IP68 |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Application | Factory Automation And Process Control |
|---|---|
| Product Name | M8 Panel Mount Connector |
| Termination | Soldering |
| Rated Voltage | 60V |
| Coupling Nut/screw | Brass,nickel-plated,CNC |
| Model Number | M12 Y Type Connector |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pin | 4 5 6pin |
| Ambient Temperature | -20℃ ~ +80℃ |
| Insulation Resistance | ≥100MΩ |
| Code | A/B/D Coded |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Connector Body | TPU |
|---|---|
| Mating Cycle | More Then 500 |
| Contact Resistance | ≤ 5 Ohm/≤ 3 Ohm |
| Cable Temperature | -25 To 85C Or -40 To 105c |
| Connector Type | Circular |
| Connector Type | Male Female Plug |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Color | Black |
| Contact Material | CuZn,TPU |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |