| Pins | 4p, 3P |
|---|---|
| Termination | Crimp, Moulded-on Cable |
| Cable Outlet | 3.3mm |
| Rated Voltage | 60V |
| Material Of Contact | Cu/Zu(brass) |
| Type | 2PE;3PE |
|---|---|
| Size | A B C Size |
| Series | Base;plug;molded Cable |
| Operating Temperature | -30°C~120°C |
| Connector Locking System | Screw |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Product Name | M12 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Standard | IEC |
| Application | Automotive |
| Coded | A B C D S T X Coded |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Type | Adapter, Molded/Panel Mount/Assembly |
|---|---|
| Application | Audio & Video |
| Gender | Female/male |
| Products Name | Rj45 Waterproof Connector |
| Cat | Cat5e/cat6a |
| Type | Adapter, Molded/Panel Mount/Assembly/ Molded Cable |
|---|---|
| Application | Audio & Video |
| Gender | Female/male |
| Products Name | M12 To Rj45 Waterproof Connector |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Rated Current | 0.5A |
| Contacts | 5pins And 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contacts | 2poles |
|---|---|
| Gender | Female |
| Termination | Threaded |
| Connector Type | SP21 Assembly Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |