| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M23 Assembly Connector |
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 9pin |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN |
| Pins | 3 4 5 6 8 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contacts | 9pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Poles | 6P |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Pin Count | 3 4 5 6 8 |
| Coupling Material | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Unavailable |
| Contact Method | Screw |
| Contacts | 5 Pins |
|---|---|
| Connector Design | Assembly Connector |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Shell Material | Shcoll Material |