| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Gender | Male To Female, Male To Female |
| Protection Level | IP67 |
| Product Name | 4pins Female M8 Molded Connector Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-102 |
| Contacts | 3,4,5,6 8 12pins Are Available |
| Gender | Female |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 8P |
|---|---|
| Protection Degree | IP67/ip68 |
| Standard | IEC 61076-2-112 |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connection Type | Panel Mount/Cable Type |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | K20 Series |
| Application | Automotive |
| Gender | Male, Male&Female |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Operating Temperature | -20℃~80 ℃ |
|---|---|
| Connector Series | M16 |
| Coding | A |
| Application | Audio & Video |
| Type | ADAPTER |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Current Voltage | 30V |
| Connector | USB 2.0 Connector, USB 3.0 Connector |
| USB Type | Standard |
| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |