| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Number Of Cores | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering/PCB Termination |
| Locking Way | Front/Rear Fastened |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Ambient Temperat | -20/- 40℃~+80℃ |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Shielding | Unavailable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 5 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| IP Degree | IP68 |
|---|---|
| Colour | Golden |
| Ambient Temperature | 20/- 40℃~+80℃ |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Poles | 8P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Type | M16 Circualr Connector |
|---|---|
| Place Of Origin | Shen Zhen, China |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |
| Upper Temperature | + 85 °C |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Contacts | 8poles |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |