| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Type | Size A |
| Rated Current | 10A |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 4pins |
| Type | UCU Series |
| Contacts | 6pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Panel Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Connector Insert | TPU/PA |
|---|---|
| Keywords | M8 Waterproof Connector |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Product Name | 3pin/4pin/5pin/6pin/8pin M8 Circular Connector |
| Orientation | Straight |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4pin,8pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Certificate | ISO CE RoHS |
| Product Name | M12 Panel Receptacles |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Model Number | 7/8 Panel Mounting Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Power, Automotive |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Termination Method | Screw |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Series |
| Application | Automotive |
| Termination | Solder |
| Temperature Rating | -20℃ To 80℃ |