| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 7pins |
| Connector Type | UCU FUS-1 |
| Contacts | 5pins And 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Contacts | 2pins |
| Type | Assembly To Panel |
| Mating Style | Screw |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 7pins |
| Mating Style | Screw |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Pins | 6pin |