| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Pins | 6pin |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Termination | Crimping/solder |
| Rated Voltage | 150V-260V |
| Shell Material | Zinc Alloys With Nikelplate |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12 Field Wireable Connector |
| Application | Automotive |
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Availbable Connect | Size A |
| LED Color | Optional |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Moulding | Polycarbonate |
|---|---|
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Connector Design | M8 Connector |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Rated Current | 20A |
| Model Number | M20 Plastic Waterproof Connector |
| Color | Black Coating |
| Connector Name | RJ45 Connector |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Product Name | M12 A Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 8P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |