| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Panel Mount Connector |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Contact Numbers | 5pins |
| Product Name | M12 Female Shileded Molding Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Product Name | M12 Splitter |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12,17pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |
| Contacts | 3-17pins |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP 67, IP68 |
| Cable Size | AWG24 Or Customized |
| Certificate | ISO9001, ROHS,CE,IP68 |
| Product Name | M12 Y Actuator |
| Contacts Of Number | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Current | 5A |
| Pins | 4p, 3P |
|---|---|
| Pin | 3 Pin , 3pin , 3p |
| Contact Material | Brass Gold Plated / Silver |
| Product Name | M8 3 Pin Female Waterproof Ip67 Plastic Field Assembly |
| Type | IEC, IEC |
| Pins | 2pin 3pin |
|---|---|
| Protection Class | Ip67/ip68 |
| Distance | 11mm |
| Nomical Current | 10A |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
| Orientation | Straight / Right Angle |
|---|---|
| Termination Style | Solder Type / PCB Mount |
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Mounting Feature | Front Mount / Back Mount / 4 Hole Flange |
| Rated Voltage | 250V For 3 4 Pin 60V For 5pin 30V For 8 Pin |
| Contacts | 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn ( Bronze ) |
| Contact Plating | Ni (nickel) |
| Connector Name | M16 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Sensor Or Automation |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24pins |