| Product Name | Product Name |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Operation Cycles | > 800 |
| Connector Series | M23 Connectors |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Pins | 6pin 9pin 12pin 19pin 16pin |
|---|---|
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Insert Material | PA66 |
| Rated Voltage | 150V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Pin | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Gender | CE ROHS ISO9001 |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Advantages | Speed, Reliability, And Ruggedness |
| Product Name | Rugged M12 Waterproof Connector For IIoT Machines And Equipment |
| Applications | Sensors, Actuators, Encoders, Motors, Industrial Cameras, Ships And Other Equipment, Factory Automation Process Control, Packaging Label Printing Equipment, Fieldbus: DeviceNet, CANopen, Profibus, Ethernet, Ship Electronics NMEA 2000, Rail Transit, Industr |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Connector Type | M8 |
| Material | Copper, Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
|---|---|
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Certificate | CE/ISO9001/RoHS |
| Type | DIN |
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |