| Connector Design | PCB Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| OD Cable | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Contacts | 8poles |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Mame | Waterproof USB Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Colour | Black |
| Lock Way | Screw |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pin |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Temperature Range | -20°C~80°C |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Material Of Housing | Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 3A |
| Rated Voltage | 60 V |
| Gender | Male/Female |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Pins | 5pins |
| Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 4 Pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |