| Gender | Male |
|---|---|
| Material | PVC;PUR |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Model Number | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Se |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | PCB Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| OD Cable | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Contacts | 8poles |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Mame | Waterproof USB Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Colour | Black |
| Lock Way | Screw |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Material Of Housing | Zinc Diecasting Nickel Plated |