| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Contacts | 5pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Network / Audio & Video / Ethernet |
| Gender | Female/Male |
| Product Name | Waterproof M12 To RJ45 Cable Connector |
| Color | Blue, Green, Black Or OEM Color |
| Product Mane | M12 Male To Female Base |
|---|---|
| Type Of Connection | Female And Male |
| Coding | A B C D X S T L M K Y All Support |
| Contact Carrier Material | PA/TPU |
| Material Contact/contact Surface | Cu Zn/Ag/Au |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Pole |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |