| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Gender | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |
| Product Name | M12 TO D-SUB Connector |
|---|---|
| Material | PVC/PUR |
| Operating Temperature | -30c~105c |
| Contact Plating | AU |
| Connector Locking System | Solder |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 5A |
| Connector Shell | Nickel Plated |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
| IP Rating | IP67 |
| Connector Type | M8 |
| Material | Copper, Plastic |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17pn |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE, ROHs, Iso |
| Product Name | M12 Splitter |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12,17pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |