| Product Name | UCU Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Contacts | 2poles |
| Connector Type | Without SR |
| Core | 3core,4core,5core,8core,12core,17core |
|---|---|
| Code | A B D X Coded |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Gender | Male To Female, Male To Female |
| Protection Level | IP67 |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Code | A/B/D Coded |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Gender | Male & Female |
| Contact Material | CuZn,TPU |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Connector Locking System | Screw Locking (12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |