| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 4pins |
| Type | UCU Series |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | ADAPTER |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Pin | 4 Pin |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Male |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle |
|---|---|
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Connector Type | Male Female Plug |
| Gender | Male & Female |
| Product Name | M8 Sensor Connector Cable Installation Plastic Metal Connector Male/Female Waterproof M8 Cable Connector 3 4 5 6 8-pin |
|---|---|
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Connector Type | Male Female Plug |
| Customization | Yes |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Pin | 4 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Sensor/Automotive |
| Gender | Male & Female |
| Color | Black, Metal |
| Product Name | M12 Molding Head Connector |
| Customization | Yes |
|---|---|
| Description | M12 To Rj45 Patch Cable, M12 Male To Rj45 Cable, M12 Female To Rj45 Cable, 10Gbps Gigabit X-coded M12 To Rj45 Ethernet Cable, IP67 Waterproof Male Rj45 To M12 Cable For Industry Ethernet Systems. |
| Application | Audio & Video |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |