| Type | Adapter, M12 |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Pin | 3 4 5 6 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Type | Molded |
| Rated Current | 1.5A;2A;3A;4A |
| Rated Voltage | 30V 60V |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Type | Molded Cable |
|---|---|
| Cable Length | Usually 20cm To 30cm |
| Cable Material | PVC Or PUR |
| Color | Black;Can Be Custom |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 4A |
| Payment Terms | T/T Western Union PAYPAL |
| IP Rated | IP67/IP68 |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Network / Audio & Video / Ethernet |
| Gender | Female/Male |
| Product Name | Waterproof M12 To RJ45 Cable Connector |
| Color | Blue, Green, Black Or OEM Color |
| Type | Adapter, Molded/Panel Mount/Assembly/ Molded Cable |
|---|---|
| Application | Audio & Video |
| Gender | Female/male |
| Products Name | M12 To Rj45 Waterproof Connector |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |