| Contact Plating | Au(gold Plating) |
|---|---|
| Customization | Yes |
| Coding | D |
| Rated Current | 4A |
| Pin | 4 Pin |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Coding | X |
|---|---|
| Function | Waterproof |
| Certificate | IP67 |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Female Plug |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Color | Black |
| Contact Material | CuZn,TPU |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Product Name | M12 T Type Adapter |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Rated Voltage | 30V / 60V / 250V |
|---|---|
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| IP Rating | IP67 |
| Rated Current | 1.5A / 2A / 4A |
| Connection Type | M12 Molding Cable |
| Cable Specification(mm) | 0.15m㎡~0.2m㎡ |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Pins |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Copper Needles | Copper Shell |
| Color | Black |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Type | Adapter,DIN |
| Material | PA66 |
| Product Name | Male Female Waterproof Bike Connector |
| Power Supply | AC/DC 5-230V |
|---|---|
| Current Rating | Max. 2.5A |
| IP Ratings | IP67 Water Proof |
| Packaging Details | m8 4pin female ip67 waterproof panel mount solder connector 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
| Delivery Time | 14 |