| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Number Of Cores | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering/PCB Termination |
| Locking Way | Front/Rear Fastened |
| Type | L20 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Pins | 2p |
| Material (External) | Eco-friendly NYLON |
| Protector Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application 1 | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Description | M12 To Rj45 Patch Cable, M12 Male To Rj45 Cable, M12 Female To Rj45 Cable, 10Gbps Gigabit X-coded M12 To Rj45 Ethernet Cable, IP67 Waterproof Male Rj45 To M12 Cable For Industry Ethernet Systems. |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | ADAPTER |
| Application | Audio & Video |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Type | L20 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Pins | 2p |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Protector Degree | IP68 |