| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
|---|---|
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| Current Rating | 5A |
| Connector Insert | PA66 |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| Orientation | Straight |
| Current | 4A |
|---|---|
| Voltage | 250V |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Coded | A B D Coded |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Industrial Camera, Ethernet Work |
| Gender | Male&Female |
| Color | Black, Green |
| Product Name | M12 To RJ45 Connector Cable |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
|---|---|
| Gender | Male & Female |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Product Name | M8 Waterproof Connector |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Feale To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Application | LED Street Light Module |
|---|---|
| Pins | 2P |
| Waterproof Level | IP67 |
| Voltage Rating | 250V |
| Type | ADAPTER |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |