| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | -20℃~+85℃ |
| Durability (Plug/Unplug) | 500 Times |
| Waterproof Level | IP68 |
| Pins Range | 3 Pin |
| Color | Blue |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Insert Material | PPS, Max Temperature 260℃ |
| Mating Cycle | 500 |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
|---|---|
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Connector Type | M8 |
| Material | Copper, Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| IP Rating | IP67 |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE,ROHS,ISO |
| Interface | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Pins NO. | 3 4 5 8 12 17 |
|---|---|
| Code | A B D X S |
| Cable AWG | 26AWG -22AWG /Custom |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Connector Material | CuZn,TPU Or PVC |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |