| Model Number | M12 |
|---|---|
| Type | SCART, Circular Connectors,Power Connector |
| Application | Power |
| Pins | 16p, 4p, 5P, 12p, 7P, 10P, 9P, 3P, 8P, 6P |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Place Of Origin | Ghuang Dong |
|---|---|
| Model Number | Sp21 Waterproof Connector |
| Brand Name | RIGOAL |
| Type | ADAPTER |
| Application | Power |
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Cable Length | According To Customer Requirement |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 |
| Poles | 6 Pins |
|---|---|
| Produce Gender | Male To Male |
| Termination | Threaded |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Insert Material | PPS Man Temperature 260° |
| Model Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Female To Female |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Pins | 6pin |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| IP Rated | IP67 |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |