| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Pins | 4p, 8P |
|---|---|
| Material | PVC |
| IP Rating | IP67 |
| Connected Method | Screw Connected |
| Current Rating | 1.0A |
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 2P |
|---|---|
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Cable Outer Diameter Range | 4-6.5mm |
| Gender | Male Or Female |
|---|---|
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
| Coding | A B D X Coding |
| Kind | Straight;Angle |
| Type | Free End;double Plugs |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16, M16 Square Panel Mount Connector |
| Application | Automotive, Automotive |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS/IP68 |
| IP Degree | IP67 |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Size | M12 B Coding |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Numbe | M12 T Type |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |