| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
|---|---|
| Coding | A |
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Cable Length | Base On Customer Request |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Contacts | 3pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Connector Type | M12 4pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Blue |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |