| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Connector Name | M16 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Sensor Or Automation |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24pins |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Application | Outdoor LED Display / Lighting, Outdoor |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 1P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Advantage | Long Duration And High Reliability |
| Warranty | 12 Month |
| Connector Type | Screw/thread Lock Plug,panel Mount,solder |
| Number Of Contact | 2p |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 7-12MM |
| Rated Current(A) | 5A |
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| Assembly | Solder |
|---|---|
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC ,CQC |
| Type | RJ45 |
| Current Rating(A | 1.5A |
| Protection Level | IP67 |
| Poles | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 5A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |