| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Poles | 3pins And 2+PE 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Level | IP65 |
| Gender | Male |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 4P |
| Gender | Female |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 12 / 14 / 24 Pin |
|---|---|
| Cable Type | M16 Assembly Connector |
| Rated Current | 3A / 5A / 7A / 10A |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Certificate | CE ROHS ISO |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 12pin |
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Product Name | M12 T Type Assembly Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |