| Model Number | 7/8 Panel Mounting Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Power, Automotive |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Termination Method | Screw |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Led Waterproof Connector |
| Application | Automotive |
| Material | PVC |
| Connector Type | Adaptor |
| Product Name | 8-pin Waterproof Molded Plug With Cable M12 Connector |
|---|---|
| Model Number | M12 8pin Waterproof Connector |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 19P |
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Pin | 3 / 4 / 5 / 6 / 8 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 60V For 3/4/5/6 Pin, 30V For 8 Pin |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE RoHS ISO9001 |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Product Name | M12 To Solenoid Value Connector Cable |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor,Automotion |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Teperature Range | -25℃---+85℃ |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 3P |
| Gender | Male |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |