| Model Number | M16 Connectors |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 14P, 4p, 5P, 7P, 9P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Mating Endurance | > 500 Cycle |
| Ambient Temperat | -20/- 40℃~+80℃ |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Shielding | Unavailable |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Type | Sensor Adapter |
|---|---|
| Gender | Female |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Orientation | Straight |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Application | Automotive, Industrial |
|---|---|
| Material | PVC Or TPU |
| Connector Type | M12 To Valve |
| Pins | 3 4 5 6 8 12pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +80°C / -40°C ~ +125°C |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |